UA RU
Вход/Личный кабинет
 • Вхід
 • Реєстрація

Що потрібно знати про розчини для догляду за контактними лінзами?

Что нужно знать о растворах для ухода за контактными линзами?
Топ
  Biotrue  
Biotrue
120 ml - 215 грн.
360 ml - 383 грн.
Топ
Раствор премиум класса с гиалуроном натрия
  Hy-Care  
Hy-Care
360 ml - 336 грн.
250 ml - 242 грн.
100 ml - 180 грн.
  Alvera  
Alvera
100 ml - 202 грн.
07.07.2010

При підборі розчинів люди найчастіше орієнтуються на слова «Універсальний» і «Багатофункціональний», при цьому, не звертаючи увагу на склад, показання та протипоказання до використання розчинів. Можливою причиною цього є різноманіття розчинів для догляду за контактними лінзами та неможливість самостійно зорієнтуватися у великій кількості засобів догляду.

Багатофункціональні розчини

Багатофункціональні розчини - це універсальна система догляду, використовувана для очищення, полоскання, дезінфекції та зберігання м'яких контактних лінз.

Значно полегшують догляд, поєднуючи в одній процедурі:

 • очищення мкл
 • дезінфекцію
 • промивання лінз
 • зберігання
Багатофункціональні розчини прості у використанні, дезінфекція при їх використанні триває кілька годин, а ось механічна очистка при використанні розчинів навіть з маркуванням «NO RUB» на упаковці - обов'язкова.

Хоча більшість багатофункціональних розчинів підходять для всіх типів м'яких контактних лінз, існує ряд винятків, що залежать від інгредієнтів розчину і їх сумісності з матеріалом лінз, а також з чутливістю Ваших очей.

Для яких лінз підходять багатофункціональні розчини?

В цей час найбільшою популярністю користуються силікон-гідрогелеві контактні лінзи, такі як:

 • Acuvue Oasys with Hydraclear Plus - це двотижневі лінзи, розроблені Johnson & Johnson. Завдяки інноваційній технології HydraClear ці лінзи збережуть ваші очі зволоженими і свіжими навіть в несприятливих умовах. Мають спеціальне маркування на лінзах, для легкого одягання. Вони також оснащені УФ - фільтром, завдяки яким ваші очі захищені від сонячного випромінювання.

 • Air Optix plus - це сучасні лінзи, розраховані на щомісячне використання. Продукт відрізняється високим рівнем зволоження з технологією HydraGlyde Moisture Matrix, завдяки чому повністю усуває проблему роздратованих і сухих очей і захищає їх від інфекцій, позбавляючись від небажаних домішок. Продукт також має додатковий захисний бар'єр SmartShield, який значно знижує накопичення білкових відкладень на поверхні лінзи. Лінзи доступні для корекції короткозорості, далекозорості та астигматизму.

 • Pure Vision 2 HD - сферичні лінзи, призначені для людей, які страждають далекозорістю і короткозорістю. У лінзах PureVision виробник Bausch & Lomb використовував інноваційний дизайн оптики, завдяки якому лінзи забезпечать ідеальний зір навіть в умовах поганого освітлення. Це має велике значення, перш за все, для водіїв, які також їздять в нічний час.

 • Air Optix Night & Day Aqua - це лінзи, які забезпечують рогівку киснем до 6 разів більше, ніж звичайні гідрогелеві лінзи. Один з найсучасніших матеріалів, використовуваних протягом 30 днів і 30 ночей - в нічному режимі.

Лінзи, виготовлені з силікон - гідрогелю, мають підвищену кисневу проникність, що створює найбільший комфорт при їх використанні. Ця перевага максимально захищає рогівку від кисневої недостатності, додатково створюючи тим самим якнайвищу безпеку для очей при носінні контактних лінз. Ці характеристики дозволяють перебувати в деяких лінзах навіть під час сну.

Одним з негативних властивостей силікон-гідрогелевих контактних лінз є те, що на них швидше утворюються ліпідні, а не протеїнові відкладення.

Відкладення ліпідів в цих випадках пов'язане з тим, що поверхня силікон-гідрогелевих контактних лінз більш гидрофобна, ніж поверхня гідрогелевих контактних лінз.

Ліпідні відкладення, які утворювались на силікон-гідрогелевими контактної лінзи, знижують змочуваність контактної лінзи і тим самим сприяє розвитку відчуття сухості очей і дискомфорту, особливо до кінця дня.

Тому для більш ефективного очищення контактних лінз цього типу рекомендовані спеціальні розчини, найбільш ефективно очищають ліпідні відкладення. Ці розчини мають напис на упаковці, що свідчить про те, що вони підходять, в тому числі і для силікон-гідрогелевих лінз (або рекомендовані самим виробником для догляду за силікон-гідрогелеві лінзами).

 • ReNu Multi Plus - це рідина має збалансований склад інгредієнтів, що забезпечує легкий догляд за лінзами. Bausch & Lomb випускає Реню мульти плюс в напівпрозорих, зручних для використання флаконах, де є відмітка-лінія, яка попереджає про те, що розчин під кінець, і допомагає не переривати режим догляду за лінзами. Реню від Бауш енд Ломб - розчин, який став стандартом якості в догляді за контактними лінзами.

 • Опти-Фрі Експрес , містить поліквад, ефективний щодо широкого спектра мікроорганізмів, що викликають роздратування і запальні процеси. Поліквад не викликає алергічних реакцій і настільки безпечний, що не пригнічує ріст клітин епітелію. Крім того, розчин містить природну органічну сполуку цитрат - компонент, який допомагає розчинити білкові відкладення, щоб їх можна було швидко видалити з поверхні лінзи. Завдяки включенню до складу розчину нового зволожуючого і очищає агента TearGlyde, що складається з двох компонентів - тетроніка-1304 і C-9 ED3A, створюється змочувальний шар на поверхні лінзи, який також знижує швидкість утворення протеїнових відкладень, а це, своєю чергою, сприяє забезпеченню комфорту.

 • Opti-Free PureMoist - це багатоцільовий дезінфікуючий розчин для всіх силікон-гідрогелевих і м'яких контактних лінз. Очищує, відновлює, ополіскує, дезінфікує і зберігає лінзи. Він також зменшує відкладення ліпідів і видаляє білок, а його ефективна, але ніжна формула вбиває мікроби. Матриця HydraGlyde оточує лінзи подушкою вологи, забезпечує комфорт на весь день і створює бар'єр, що зменшує відкладення.

 • Biotrue , до складу розчину Біотру входить речовина що змазує, та входить до складу біологічної тканини Ваших очей і збалансований до відповідності pH сльози здорового ока. Універсальний розчин підтримує чистоту лінз і запобігає утворення відкладень, які можуть викликати дискомфорт і скоротити час носіння лінзи. Зберігаючи лінзи зволоженими і чистими, Biotrue забезпечує комфортне носіння контактних лінз протягом усього дня. Слоган: "Універсальний розчин Biotrue працює подібно Вашим очам".

 • Aqua Soft Comfort за інформацією компанії «Avizor International», при розробці даного розчину було взято за основу досвід світових лідерів в сфері розробки розчинів для контактних лінз. До складу Aqua Soft увійшли, зокрема, такі активні компоненти, як полігексанід (дезінфекція) та полоксамер (поверхнево-активна речовина). У формулу Aqua Soft входять тільки найнеобхідніші для універсального розчину компоненти з мінімально необхідної їх концентрацією.

Правила використання багатоцільового розчину

Для правильного використання багатоцільового розчину виконайте наступні дії:
 • Протирайте й обполіскуйте контактні лінзи та зберігайте їх у свіжому розчині кожен раз, коли ви їх виймаєте
 • Ніколи не змішуйте свіжий розчин зі старим або використаним розчином - така практика називається «доливкою», оскільки це знижує ефективність дезінфекції
 • Обполіскуйте контейнер для зберігання контактних лінз свіжим розчином, але не водою, кожен день
 • Вилийте з корпусу весь зайвий розчин
 • Зберігайте чистий футляр догори дном на свіжій чистої тканини без кришок після кожного використання, щоб запобігти скупченню мікробів в футлярі

Системи на основі перекису водню

Системи на основі перекису водню:

 • очищають,
 • дезінфікують
 • зберігають контактні лінзи.

Офтальмолог може призначити цю систему догляду, якщо у вас алергія на інгредієнти багатоцільового розчину, що викликають почервоніння або подразнення очей. Системи, в яких використовується цей тип рішення, вимагають використання спеціального контейнера, який поставляється разом з розчином при його покупці. Особливий інгредієнт реагує з перекисом водню, з часом перетворюючи її в нешкідливий фізіологічний розчин. Ніколи не використовуйте контейнер іншого типу з розчином на основі перекису водню, через те, що розчин не перетвориться в фізіологічний розчин і викличе печіння, поколювання і почервоніння при надяганні контактних лінз.

 • Aosept Plus HydraGlyde - є пероксидною системою по догляду за контактними лінзами, яка необхідна в тих випадках, коли потрібно більш глибоке очищення лінз. Aosept Plus HydraGlyde виробництва компанії Alcon (CIBA Vision) західні контактологи часто називають золотим стандартом в області пероксидних систем. До складу розчину включений плуронік 17Р4 - спеціальне очищає речовина. Функцію дезінфекції виконує 3% -й розчин перекису водню, прекрасний дезінфектант. Розчин допомагає розв'язувати проблеми пацієнтів, які відчувають алергію на консерванти, що містяться в багатофункціональних розчинах. Використання цієї системи не вимагає попередньої механічної обробки і споліскування. Очищення і дезінфекція лінзи проводиться в спеціальному контейнері з платиновим каталізатором, який додається до кожного флакону розчину, час обробки лінз в цій системі - 6 годин.

  Однак для належного результату необхідно використовувати тільки той контейнер, який додається до розчину і строго слідувати інструкції по застосуванню розчину, щоб уникнути хімічного опіку рогівки та слизової оболонки ока. Розчини перекису водню поставляються в особливому футлярі
Розчини перекису водню поставляються в особливому футлярі. Червоний наконечник флакона нагадує про те, що не можна наносити розчин прямо в очі.

Фізіологічний розчин

Фізіологічний розчин не дезінфікує контактні лінзи. Використання фізіологічного розчину не зашкодить лінзам, але й не матиме на них так необхідного очищення і зволоження.

Ферментативні засоби для видалення протеїну

Ферментні засоби для видалення протеїну зчищають матеріал, який з часом відкладається на контактних лінзах. Залежно від типу контактних лінз, які ви носите, і кількості відкладень, що утворюються на поверхні лінз, ваш офтальмолог може порекомендувати вам використовувати засіб для видалення цих відкладень. Ензимні очисники таблетованої форми використовуються щодня або щотижня в залежності від рекомендацій лікаря. Перед використанням цього продукту проконсультуйтеся з вашим офтальмологом.

Системи догляду за жорсткими газопроникними (RGP)

Системи догляду за жорсткими газопроникними або жорсткими контактними лінзами відрізняються від систем догляду за м'якими контактними лінзами. Для жорстких контактних лінз зазвичай потрібно кілька різних розчинів для змочування, очищення та дезінфекції. Якщо ви носите жорсткі контактні лінзи, поговоріть зі своїм офтальмологом про те, яка система догляду найкраще підходить для вас. Ніколи не використовуйте засоби по догляду за жорсткими контактними лінзами на м'яких контактних лінзах.

Hidro Health RGP1 - це очисник для жорстких лінз з кремнеземною суспензією. Яка має високу здатність видаляти відкладення. Суспензія Хидрі Хелт РДеЖеПі робить процес тертя неймовірно потужним і забезпечує чистоту, усуваючи ліпідні і білкові відкладення.

Menicon Progent - це двокомпонентний очищувач для жорстких лінз. Для щотижневого видалення протеїну, дезінфікуючий засіб і інтенсивний засіб для чищення для ЖКЛ.

Delta - це дезінфікуючий очищувач володіє відмінним антибактеріальним ефектом через його складу з полігексанідом.

Elite cleaner - є розчином миттєвого очищення. Кілька крапель і через 30 секунд ваші лінзи стають такими ж чистими, як і після декількох годин очищення в звичайному розчині.

Regard K RGP - багатофункціональне рішення для ЖКЛ, яке не містить консервантів. При безперервному використанні кількість білкових покриттів на поверхні лінзи не накопичується. Очищає всі відкладення, які відкладаються на газопроникних лінзах.

Поговоріть зі своїм офтальмологом для отримання додаткової інформації про системи догляду за контактними лінзами. Ваш офтальмолог може допомогти вам визначити, яка система догляду буде найкраще працювати з вашими очима і типом контактних лінз.

У чому різниця між очищенням і дезінфекцією?

Очищення - це видалення відкладень, сміття і деяких мікробів з поверхні контактних лінз.
Дезінфекція - це знищення мікробів, присутніх на контактних лінзах, деякі з яких можуть викликати серйозні очні інфекції.

При виборі тієї чи іншої системи по догляду за контактними лінзами необхідно попередньо проконсультуватися з офтальмологом (контактологів). Крім того, необхідно точно слідувати інструкціям по застосуванню розчину.

І пам'ятайте, догляд за контактними лінзами означає турботу про здоров'я Ваших очей!

Використана література:

 • Лікарський довідник лікаря-офтальмолога / Под ред. Ю. С. Астахова. - СПб .: САГА, 2002. - 176 с.
 • Ronald K., Watanabe C., Marjorie J. Preventative //Contact Lens Spectrum. - 2001. - Vol. 8. - P. 15-21.
 • А. А. Бажина, А. К. Брель, В. П. Гнатюк, А. А. Озеров Кафедра фармацевтичної та токсикологічної хімії ВолГМУ НОВИЙ РОЗЧИН ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА жорсткі газопроникні контактні лінзи. Бюлетень Волгоградського наукового центру РАМН 1/2010
 • Хьюз, Р., Кілвінгтон, С. Порівняння систем дезінфекції контактних лінз перекисом водню і розчинів проти Acanthamoeba polyphaga. Протимікробні агенти Chemother 2001; 45 (7): 2038 - 43.
 • Холден Б. Табель успішності по перекису водню для дезінфекції контактних лінз. CLAO J 1990; 16 (S): S61 - S64.

  Opti-Free PureMoist  
Opti-Free PureMoist
90 ml - 210 грн.
300 ml - 440 грн.
60 ml - 100 грн.
Топ
  ReNu Multi Plus  
ReNu Multi Plus
360 ml - 307 грн.
240 ml - 254 грн.
120 ml - 171 грн.
Акція
Повний аналог Unica Sensitive
  Multi Action  
Multi Action
100 ml - 157 грн.
350 ml - 280 грн.
  Record 7/30  
Record 7/30
100 ml - 199 грн.
355 ml - 299 грн.