UA RU
Вход/Личный кабинет
  • Вхід
  • Реєстрація

Нові спеціальні контактні лінзи можуть допомогти людям страждаючим діабетом

Новые специальные контактные линзы могут помочь людям страдающим диабетом
18.06.2012

Розумні контактні лінзи успішно визначають рівень глюкози

Спеціальні контактні лінзи, які здатні виміряти рівень цукру в крові, могли б запропонувати людям з діабетом новий спосіб, для перевірки їх рівня інсуліну в крові самостійно, без контрольного тесту. Ця інноваційна інтелектуальна лінза з вбудованою гнучкою прозорою електронікою може контролювати рівень глюкози в сльозах на оці.

Лікарі вважають, що новий винахід може підвищити відповідність цукру в крові при аналізі, і зменшить дискомфорт, незручність і витрати.

Як працюють смарт лінзи

Дослідники з університету Akron, штат Ohio розробили лінзи, які здатні виміряти глюкозу, рівень цукру в крові проходить перевірку за допомогою слізної рідини (сльози). Якщо цукор не засвоюється належним чином, і в результаті концентрація глюкози накопичується в організмі, контактні лінзи виявлять це і змінять свій колір. Власникові такої контактної лінзи потрібно тільки помітити зміну кольору, коли він дивиться на себе в дзеркало.

Доктор Jun Hu, професор хімії в університеті, говорить: "Вона працює так само як рН лакмусового паперу в лабораторії хімії середньої школи. Зміна кольору рН паперу залежить від кислотності й концентрації протонів рідини. Це схоже на те, що відбувається в наших спеціально розроблених контактних лінзах, молекули цукру буквально діє як рН тест, витісняючи барвник вбудований в лінзу, і колір лінзи змінюється ".

Коли можна купити лінзи для вимірювання цукру

Зараз ці лінзи в стадії розробки, вчені пророкують, що лінзи можуть почати випускатися протягом найближчих трьох років.

Дослідники в цей час розробляють додаток для смартфонів, яке дозволить їх власникам сфотографувати очі і розрахувати концентрацію цукру.

Контактні лінзи для вимірювання цукру в крові

Контактні лінзи для постійного управління діабету

Доктор Jun Hu додав:" Це пристрій може бути використано для виявлення тонких змін рівня цукру в крові для постійного управління діабет. Лінзи також можуть бути використані для виявлення пацієнтів з передумовами на діабет, бо рання діагностика має вирішальне значення для запобігання цукрового діабету.

"Концентрація глюкози в сльозах, може бути використана для періодичного або постійного контролю пацієнтів з цукровим діабетом, цей метод так само ефективний, як вимірювання рівня цукру в крові безпосередньо з крові - при уколі пальця ".


Використана література:

  1. Джіхун Пак, Чжухая Кім, Со-Юн Кім, Ун Хен Чеонг, Джук Чан, Па до Ен Гин, Кёнмін На, Юн-Те Кім, Чон Хек Хо, Чан Йон Лі, Чон Хон Лі, Франклін Бьен, Пак Чан-Унг. М'які розумні контактні лінзи з інтегрованими бездротовими схемами, датчиками глюкози і дисплеями.