UA RU
Вход/Личный кабинет
 • Вхід
 • Реєстрація

Як підбирати контактні лінзи дітям

Как подбирать контактные линзы детям
Топ
  Dailies Total 1  
Dailies Total 1
30 шт. - 1 080 грн.
90 шт. - 2 970 грн.
Топ
  Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe  
Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe
30 шт. - 1 023 грн.
  Aquamax B12  
Aquamax B12
10 шт. - 265 грн.
10.01.2021

Чи можна дітям надягати контактні лінзи та з якого віку?

Всі ми вчилися в школі, відвідували різні гуртки та секції, носилися по вулицях з дітворою. І звичайно ж пам'ятаємо, коли однолітка, якому доводилося носити окуляри, неприємно зачіпали і обзивали. Дитяча психіка дуже чутлива і на грунті постійних образ у дитини може формуватися негативний психічний потенціал, який буде заважати йому все життя.

Навіть якщо оточення більш прихильно до дитини, то нерідко самі батьки виставляють своє чадо в непривабливому світлі, надягаючи йому товсті лінзи і коряву оправу. А навіщо платити більше, думають вони, все одно дитина через час або поламає оправу, або потрібно буде міняти лінзи. І ось такий величезний клубок проблем всього лише через носіння окулярів.

Тому багато сучасних батьків часто звертають свою увагу на контактні лінзи для дітей. Але тут же їх зупиняють власні страхи і побоювання, а також некомпетентні поради знайомих.
Ми постаралися зібрати в цій статті об'єктивну інформацію щодо використання контактних лінз дітьми, щоб зняти всі сумніви у батьків.

В якому віці діти можуть носити контактні лінзи?

За даними Американська Асоціація дитячих офтальмологів і Страбізмологов (ААПОС) 4 мільйони американських дітей у віці до 18 років носять контактні лінзи. Фізично очі дитини можуть переносити контактні лінзи в дуже ранньому віці. Навіть деякі немовлята надягають контактні лінзи через вродженої катаракти або інших очних захворювань, присутніх при народженні.

Отже, офтальмологи не мають нічого проти носіння контактних лінз дітьми. За даними виробників лінз, використовувати ці засоби корекції зору можна вже з першого року життя дитини, якщо в цьому є необхідність.
Більш раціональні фахівці вказують, що реальніше призначати дитині контактні лінзи коштує приблизно з 6-8 річного віку. Справа тут виключно в ступеня свідомості дитини - може або не може він відповідально і акуратно користуватися лінзами, щоб їх не порвати, не зіпсувати і не занести в очі інфекцію, користуючись брудними руками або лінзами.

І в недавньому дослідженні, в якому брали участь короткозорі діти у віці 8-11 років у 90% дітей не відчували проблем з установкою або видаленням одноразових контактних лінз без допомоги батьків.

А яка кількість дітей в країні, у світі носить контактні лінзи?

Також батьки ставлять питання і про загальний вибір. А яка кількість дітей в країні, в світі носить контактні лінзи? Ви будете здивовані, але за загальносвітовою статистикою, серед усіх носіїв контактних лінз, діти у віці до 17 років, становлять 10% всіх носіїв лінз. Це дуже велика цифра, враховуючи, що за статистикою діти в загальному населенні займають 30%, а найбільш поширеними користувачами лінз є люди у віці старше 35 років.

А чи не буде дитина боятися носити контактні лінзи, навіть якщо батьки «за».

Опитування споживачів в Євросоюзі показують, що в половині випадків діти самі свідомо віддають перевагу лінзи окулярів.
І це цілком зрозуміло:
 • Рухомій дитині окуляри страшно незручні,
 • Зламана дужка, розбита лінза - все це джерела небезпеки для дитини від окулярів,
 • Ну і звичайно, ніхто не буде дражнити очкариком, а в рядку випадків, дитина в лінзах може розраховувати на певний авторитет серед однолітків.

 • Все, про що важливо пам'ятати батькам - потрібно навчити дитину правильно і акуратно обходитися з лінзами. Психологи стверджують, що тут допомагає особистий наочний приклад (за статистикою, питання із зором часто є спадковою особливістю), а також проходження канонам виховання звички - потрібно двадцять один день повторення дії, щоб у дитини виробився правильний набір рефлексів щодо поводження з лінзами. Батьки також допоможуть дитині, відстежуючи термін носіння контактних лінз і вчасно купуючи заміну, поповнюючи запас розчинів і крапель, а також щодня перевіряючи стан очей дитини.

  Контроль короткозорості за допомогою контактних лінз

  Ще одна причина подумати про те, щоб надіти контактні лінзи, полягає в тому, що в деяких випадках носіння контактних лінз може сповільнити прогресування короткозорості у дітей.

  Фактично, в ряді недавніх досліджень було виявлено, що спеціально розроблені газопроникні контактні лінзи можуть забезпечити значний контроль над короткозорістю у багатьох дітей.

  Крім того, доведено, що модифікований метод встановлення жорстких газопроникних контактних лінз, званий Ортокератологія (або «орто-k»), повністю змінив існуючу короткозорість у дітей з міопією. У цій методиці використовуються спеціально розроблені лінзи GP, які змінюють форму рогівки, коли лінзи носять вночі під час сну. Вранці лінзи знімаються, і дозволяють ясно бачити без окулярів протягом дня.
  Однак корекція міопії за допомогою ortho-k має тимчасовий характер. Лінзи, які змінюють форму рогівки, необхідно регулярно носити під час сну, щоб підтримувати гарний зір протягом дня.

  Як вибирати контактні лінзи дитині?

  Як ви здогадалися, лінзи не мають відмінності за статтю та віком носіїв, тому вибирати їх потрібно по офтальмологічним параметрам:

  1. Першими лінзами краще взяти - лінзи планової заміни, на місяць або на 2 тижні. Це зручно для проходження періоду звикання до лінз, виховання правильної звички акуратного використання контактних лінз.
  2. Природно, засоби корекції зору важливо підбирати після проходження дитиною діагностики у офтальмолога і отримання рецепта.
  3. Питання можливого дискомфорту навіть при правильному підборі лінз зазвичай розглядається після проходження періоду адаптації очей. Згодом, бажано переводити дитину на лінзи більш короткого терміну носіння , щоб забезпечити очам підлітка максимально комфортні умови.
  Лінзи купуються в комплексі з розчином, краплями для очей і аксесуарами. Розчин бажано вибрати з природним рівнем кислотності, щоб якомога простіше очі адаптувалися до нових умов. Наприклад, Biotrue .

  Ризики, пов'язані з контактними лінзами, і поради з безпеки

  Якщо ви думаєте про контакти для вашої дитини, ви можете подивитися, наскільки добре ваша дитина справляється з іншими обов'язками, особливо з особистою гігієною.

  Звичайне поведінка, яке може привести до травми, включає:
  • носіння лінз іншої дитини;
  • змочування лінзи слиною;
  • недотримання вказівок офтальмолога;
  • носіння косметичних або декоративних лінз, придбаних без рецепта

  Поради з безпеки контактних лінз

  • Мийте руки перед зняттям або надяганням лінз. Ретельно витріть руки чистою тканиною без ворсу.
  • Протріть, промийте, очистить і продезінфікуйте контактні лінзи відповідно до вказівок. Використовуйте тільки ті розчини, які рекомендовані вашим офтальмологом. Зверніть увагу, що очищення і зберігання лінз в розчині виключаються, якщо Ви носите одноденні лінзи.
  • Ніколи не піддавайте контактні лінзи впливу води або слини.
  • Не носіть лінзи довше, ніж вказано виробником, або вашим офтальмологом. Не спіть в лінзах, якщо тільки Вам не дозволив ваш лікар.
  • Ніколи не носіть чужі лінзи.
  • Завжди майте при собі рецепт на лінзи, які ви носите.
  • Займаючись спортом, надягайте захисні окуляри або окуляри поверх лінз.
  • Нанесіть будь-яку косметику після надягання лінз. Перед зняттям макіяжу зніміть лінзи.
  • Ніколи не одягайте контактні лінзи якщо у Вас червоні очі.
  • Якщо у вас свербіж, печіння, подразнення або червоне око, зніміть лінзи і зверніться до офтальмолога.
  Подбайте про вашу дитину в дитинстві і він дбатиме про вас в старості!

  Джерела:
  1. "Контактні лінзи - хороший вибір для дітей?" Гері Хейтінга, OD, старший медичний редактор All About Vision
  2. Американська академія офтальмології


  Топ
    Air Optix Night & Day Aqua  
  Air Optix Night & Day Aqua
  3 шт. - 828 грн.
  Топ
    Air Optix plus HydraGlyde  
  Air Optix plus HydraGlyde
  3 шт. - 630 грн.
    Miru 1 month  
  Miru 1 month
  3 шт. - 585 грн.
  Топ
    Biofinity  
  Biofinity
  3 шт. - 630 грн.