UA RU
Вход/Личный кабинет
 • Вхід
 • Реєстрація

Як підібрати контактні лінзи для роботи вночі і при слабкому світлі

Как подобрать контактные линзы для работы ночью и при слабом свете
  Freeyes  
Freeyes
3 шт. - 240 грн.
  Dailies Total 1 90 шт.  
Dailies Total 1 90 шт.
2 970 грн.
  Fusion NEW  
Fusion NEW (Немає в наявності)
08.01.2018

Недостатня освітленість і використання контактних лінз


За даними світової статистики, кожні п'ять років обсяг інформації приблизно нарощується в два рази. Це означає, що доводиться все більше часу проводити за обробкою і вивченням такої інформації. Природно, часу робочого дня вже не вистачає і люди все частіше починають працювати вечорами і ночами. І це не проходить безслідно для зору.

Вечірня або нічна робота за комп'ютером

Вечірня або нічна робота за комп'ютером зазвичай супроводжується сильною контрастністю між яскравим монітором і сутінковим освітленням в приміщенні. Це викликає сильне перенапруження очей, які дуже скоро подають сигнали, болю, печіння, почервоніння, і загального стомлення. І продовжувати працювати в такому стані стає набагато важче. А якщо ви є носієм контактних лінз, то ставитися до такої ситуації вам слід з великою увагою і обережністю. Ми розповімо про нескладні прийоми і рішення, які допоможуть вам зберегти очі від появи негативних наслідків.

Вечірня або нічна робота за комп'ютером зазвичай супроводжується сильною контрастністю між яскравим монітором і сутінковим освітленням в приміщенні

Нічне водіння в контактних лінзах

Багато людей погано бачать, коли їдуть вночі, навіть ті, у кого зазвичай відмінний зір днем. Є багато візуальних перешкод: від темних сільських доріг до яскравих міських вулиць, є відблиски, відбиті від дорожніх знаків і мокрих дорожніх покриттів, додайте постійно мінливого світу від фар зустрічного руху, з можливістю тимчасово засліпити.

Як працює зіниця

Одна з найсерйозніших проблем при водінні в темний час доби - необхідність перемикатися з темряви на яскраве світло, а потім назад. Людські очі пристосовуються до того, щоб пропускати більше або менше світла, в залежності від інтенсивності світла. У темряві зіниця широко відкривається, щоб пропустити якомога більше світла. В яскравих умовах він стискається в крихітний отвір, захищаючи сітківку. Коли вам в очі потрапляють фари зустрічного транспорту, ваші зіниці швидко звужуються. Але після того, як машина проїжджає повз, їм може знадобитися деякий час, щоб знову відкритися, і у вас буде погане нічний зір, поки вони не перебудуються.
Майте на увазі, що здатність вашого ока адаптуватися до темного або яскравого середовища з віком сповільнюється. У міру того як ви стаєте старше, час, необхідний для чіткого зору в темряві, збільшується, і мінімальна кількість світла, необхідне для чіткого зору, збільшується.

Одна з найбільш серйозних проблем при водінні в темний час доби - необхідність переключатися з темряви на яскраве світло, а потім назад.

Захищайте ваші очі комплексно

 • Якщо ви переходите від напівтемряви до яскравого світла, то дайте очам час на адаптацію. Наприклад, включаючи в темряві комп'ютер, відверніть очі від монітора що включається. Виходячи з напівтемряви на денне світло, закрийте очі, а потім їх повільно відкривайте і не направляйте погляд в бік джерел світла або яскравих відображень поверхонь.
 • Підтримайте очні м'язи зсередини - приймайте вітаміни для зору, включайте в харчування побільше зелених овочів, робіть очну гімнастику.
 • Правильно вибирайте собі контактні лінзи. У лінз, які не мають індексу HD, при слабкому освітленні можуть виникати сферичні аберації, що заважають чіткості зору.
 • Чи не переношує лінзи, щоб не створювати умови для гіпоксії.
 • Вибирайте лінзи, які можна носити в будь-який час доби - лінзи , вони забезпечують мінімальну аберацію і відмінну проникність для кисню.

Які контактні лінзи найкраще підходять для нічного водіння?

Не існує контактних лінз, спеціально розроблених для нічного водіння. Кращим варіантом буде використання контактних лінз, які забезпечують максимально чіткий і різкий зір.
Хоча не існує спеціальних контактних лінз, призначених для водіння в нічний час, існують контактні лінзи, які можуть допомогти.

Лінзи з HD оптикою

Вдалим вибором буде лінза з високою чіткістю, щоб не було ореолів і відблисків в напівтемряві. Наприклад, PureVision2 від Bausch + Lomb. Вони оснащені оптикою високої чіткості, розробленої для зменшення сферичної аберації, яка може стати перешкодою для якісного зору при слабкому освітленні і привести до нечіткості зору, ореолів і відблисків.

Контактні лінзи PureVision 2 HD оснащені оптикою високої чіткості, розробленої для зменшення сферичної аберації, яка може стати перешкодою для якісного зору при слабкому освітленні і привести до нечіткості зору, ореолів і відблисків.


Мультифокальні контактні лінзи

Якщо ви носите мультифокальні контактні лінзи, ви можете виявити, що ваш зір вдалину, особливо в сутінках, погіршується. Можливо, вам доведеться надіти окуляри для водіння в нічний час або поміняти пару контактних лінз тільки для дали, щоб забезпечити кращий зір.

PureVision 2 for Presbyopia
Але можна підібрати в офтальмолога PureVision 2 for presbyopia HD спеціально розроблені для чіткого зору в нічний час.

Сухі очі

Якщо ви носите контактні лінзи, повітря з кондиціонера автомобіля може викликати сухість очей. Це може викликати роздратування, відкладення на поверхні лінзи і дискомфорт. Щоб запобігти висиханню контактних лінз під час водіння, направте вентиляційні отвори в машині якомога далі від себе. Завжди майте при собі флакон змочуючих крапель, які можна закапати на лінзу.

Правильно підібрана лінза повинна забезпечити одна важлива умова комфорту - ви повинні забути, що носите лінзи.

Через те, що багатьом не вдається уникнути роботи в нічний час, то ось наші Лайфхак

Лайфхак для любителів нічного життя


 • Вночі, під час роботи, вживайте білкові продукти, а не жир або солодощі.
 • Запасіться кофем або енергетичними напоями. Ефект від кофеїну триває в середньому 20 хвилин.
 • Перед важливою нічною роботою гарненько відіспіться вдень або вночі напередодні.
 • Тільки стіл і тільки сидячи або стоячи. Ніяких м'яких диванів або затишних крісел.
 • Зменшіть яскравість екрану. Монітор не повинен засліплювати. Підсвітите зону навколо екрану, щоб зменшити візуальний контраст освітлення.
 • Кожні пів години робіть зарядку, провітрюйте приміщення або просто походіть по кімнаті.
 • Періодично споліскуйте обличчя прохолодною водою.
 • Не дивіться на зустрічні машини
 • Тримайте вікна в чистоті
 • Бережіться дітей, велосипедистів і тварин
 • Перевірте свої очі
 • Не сідайте за кермо, коли втомилися

 • Удачі вам і хорошого зору!

  Використана література:
  1. Каталог Bausch + Lomb
  2. Аветисов С.Е., Рибакова Є.Г. Клінічні аспекти застосування контактних лінз в офтальмології: огляд. Вісник офтальмології. 1994
  3. Бородіна Н.В. Дослідження можливостей контактної корекції пресбіопії. 2004
  4. Колдрік Б. Перевірка параметрів і контроль якості контактних лінз. Сучасна Оптометрія. 2015
  5. Мягков А.В., Ставицька Т.В. Довідник офтальмолога і оптометриста. Контактна корекція зору. 2014


    Miru 1 month  
  Miru 1 month
  3 шт. - 585 грн.
    Hilux Eyas 1.60 Super Hi-Vision  
  Hilux Eyas 1.60 Super Hi-Vision
  1 490 грн.