UA RU
Вход/Личный кабинет
 • Вхід
 • Реєстрація

Що зробити, якщо втомлюються очі від комп'ютера

Что сделать, если устают глаза от компьютера
Капли в монодозах.
  Wet Therapy Monodose  
Wet Therapy Monodose
20 шт. по 0,4 ml - 309 грн.
Новинка
  Schalcon Lacrime Naturali  
Schalcon Lacrime Naturali "Ромашка - Волошка"
15 ml - 237 грн.
  Sensitive Eyes Lubricant  
Sensitive Eyes Lubricant
15 ml - 200 грн.
14.01.2018

Якщо втомлюються очі від роботи за комп'ютером

У століття автоматизації величезна кількість людей проводять свої будні, зчитуючи інформацію з екранів моніторів. І нічого, якщо це пів години в день. А коли це вісім - десять годин і так день за днем, мі за місяцем. Очі починають втомлюватися, розвиваються шкідливі звички повільно кліпати. Від напруги очних м'язів може боліти голова. М'язи очі, тривалий час, налаштовані на однакову відстань до монітора, переходять в стан спазму акомодації. Якщо не тренувати очі на інших відстанях, то з часом спазм стає хронічним, а зір порушується. Першим дзвіночком цього стану є втома очей і біль в очах. Тут ми розповімо, як зменшити негативний ефект від тривалої роботи за комп'ютером.

Що з себе являє напруга зору

Втома очей формується внаслідок тривалого зорової напруги, коли вам доводиться тривалий час вдивлятися, наприклад, читаючи книгу або інформацію з монітора.

Напруга органів зору супроводжується такими неприємними явищами:

 • Хворобливі відчуття в районі очей, іноді перехідні в головний біль або на шию.
 • З'являється синдром сухого ока.
 • Очі починають болісно реагувати на яскраве світло.
 • Втрачається чіткість візуальної картинки, предмети можуть двоїтися.

 • Напруга зору супроводжується неприємними відчуттями

  Передумови зорової напруги:

 • Чи не вірне положення тіла при роботі.
 • Порушення ритму роботи і відпочинку для очей.
 • Недостатнє освітлення приміщення.
 • Брак турботи про очі.

 • Що ж потрібно зробити, щоб не допустити такі симптоми.

  Правильно налаштуйте стіл, крісло і монітор. Прямая спина, майже горизонтальний погляд, вертикальна шия, ступні на опорі, висота монітора на рівні грудей або голови - такими простими рішеннями ви відразу ж поліпшите тонус, зменшите навантаження на органи зору і все тіло і поліпшите працездатність.

  Правильно налаштуйте стіл, крісло і монітор

  Пряма спина, майже горизонтальний погляд, вертикальна шия, ступні на опорі, висота монітора на рівні грудей або голови - такими простими рішеннями ви відразу ж поліпшите тонус, зменшите навантаження на органи зору і все тіло і поліпшите працездатність.


  Зробіть крупніше кегль шрифту

  Дрібний шрифт змушує очі перенапружуватися. Налаштуйте розмір тексту по комфорту - чим світліше колір шрифту до тла, тим крупніше повинен бути шрифт. Ключовий показник - ви не повинні вдивлятися.

  Налаштуйте яскравість монітора

  Якщо екран буде сильно яскравим - глаза теж втомляться. Як відомо, монітор випромінює не корисний світло, поетом не варто зловживати. В той самий час і дуже приглушене світло також буде ускладнювати читання і викликати зорове перенапруження. Орієнтуйтеся на почуття комфорту.

  Читайте інформацію в друкованому ом вигляді

  Якщо виходить, то не читайте з монітора, а роздруковуйте тексти на папір. В крайньому разі, купите собі електронну книгу, монітори яких дуже близькі до звичайного паперу за своєю світності.
   Використовуйте правило 20/20/20 Кожні 20 хвилини переводите погляд на двадцять секунд з монітора на віддалений предмет інтер'єру, віддалений від вас не ближче, ніж на чотири 4-6 метра (20 футів).

  Використовуйте правило 20/20/20

  Кожні 20 хвилини переводите погляд на двадцять секунд з монітора на віддалений предмет інтер'єру, віддалений від вас не ближче, ніж на чотири 4-6 метра (20 футів).

  Не забувайте моргати

  Коли ми сфокусовані на читанні, то забуваємо моргати. Так, вчені помітили, що під час читання люди починають моргати рідше звичайного, а ось під час розмови віч-на-віч, навпаки, моргають і моргають.

  Застосовуйте краплі для очей з ефектом зволоження

  Наші очі отримують кисень з повітря, а також через слізну плівку. Рідше моргаючи, ми позбавляємо очі необхідного зволоження.

  Найчастіше відволікайтеся і розслабляйтеся

  Кожні двадцять хвилин виходьте з-за комп'ютера, походіть, налийте собі води або чаю, подивіться у вікно, зробіть зарядку. Або навпаки, полежте, закривши очі долонями. Це розвантаження для всього тіла і підтримка для очей.

  Забезпечте своїм очам необхідну турботу

 • Двічі на рік проходите огляд у офтальмолога.
 • Проконсультуйтеся з фахівцем наскільки підходять ваші контактні лінзи для тривалої роботи за комп'ютером.
 • Частіше будьте на свіжому повітрі, більше рухайтеся, різноманітно харчуйтеся, включайте в раціон більше зелені і вітамінів, зволожує приміщення.
 • Не читайте зі смартфона і не дивіться телевізор ночами.

 • Бажаємо вам здоров'я і відмінного зору!

  Використана література:
  1. Інтернет-портал: "Американська оптометрична асоціація ". Синдром комп'ютерного зору. Дата 22.02.18
  2. Американська академія офтальмології. Комп'ютери, цифрові пристрої і напруга очей.
  3. Агарвал А. Правило 20-20-20 для зменшення комп'ютерного зорової напруги. Цифрове натхнення.
  4. Lin YH, Chang LR, Lee YH, Tseng HW, Kuo TBJ, Chen SH. Розробка і перевірка Реєстру залежностей від смартфонів (SPAI). PLoS One. 2014; 9 (6): e98312.