UA RU
Вход/Личный кабинет
 • Вхід
 • Реєстрація

Коли варто відвідувати офтальмолога, якщо ви носите контактні лінзи?

Когда стоит посещать офтальмолога, если вы носите контактные линзы?
  Dailies Toric Aqua Comfort Plus  
Dailies Toric Aqua Comfort Plus
30 шт. - 930 грн.
Передзамовлення!
  1 Day Acuvue Moist Multifocal  
1 Day Acuvue Moist Multifocal
30 шт. - 1 180 грн.
  Hilux CR-39 1.5 Hi-Vision Aqua (для астигматизма)  
Hilux CR-39 1.5 Hi-Vision Aqua (для астигматизма) (Немає в наявності)
18.01.2018
Лінзи займають лідируюче місце серед засобів контактної корекції завдяки комфорту і зручності. Вони забезпечують виняткову якість зору, широку зону периферичного огляду, не пітніють, не вимагають оправи, виглядають непомітно.
У цій статті ми розповімо про те, як правильно вибирати для себе контактні лінзи і в яких випадках варто відвідувати офтальмолога. Ця стаття буде цікавою не тільки тим, хто раніше не використав контактні лінзи, але також і носіям лінз.

Чи обов'язково відвідувати офтальмолога при підборі контактних лінз?

Так, обов'язково!
Для точного підбору засобів контактної корекції потрібно високоточне офтальмологічне обладнання та облік індивідуальних чинників кожного відвідувача:
 • розмір очі,
 • кривизна рогівки,
 • індивідуальна чутливість.

Тому вбираючи лінзи методом проб і помилок, ви сильно ризикуєте зіткнутися з негативними наслідками для здоров'я очей і загального самопочуття.

Якщо ви налаштувалися вибрати для себе контактні лінзи, то, по-перше, запишіться на примі до офтальмолога.
Спеціаліст проведе діагностику ваших очей, виключить ті можливі проблеми, через які не можна носити контактні лінзи. За підсумком візиту ви отримаєте рецепт з характеристиками лінз окремо для кожного ока. Плюс вам порекомендують найбільш
 • відповідний тип лінз
 • і режим носіння.

Тут є одна хитрість: бажано діагностику пройти не в одному, а в двох місцях. Так ви застрахуєтеся від лікарської помилки і не об'єктивності призначень лінз.

Також готуйтеся до того, що якщо будете носити контактні лінзи вперше або будете переходити з одних лінз на інші, вам буде потрібно деякий період адаптації, щоб очі змогли звикнути до нових лінз і підлаштуватися під них.
Тому не варто робити екстремальних висновків в перші години після надягання нової лінзи просто переконайтеся, що ви правильно дотримали рецепт, правильно розмістили лінзи в очах і забезпечили підтримку очам у вигляді зволожуючих або змащувальних крапель .

При рекомендації вам лінз офтальмолог повинен враховувати і ваш стиль життя (наприклад, часті відрядження або робота в нічну зміну або робота за комп'ютером або в умовах слабкої освітленості або високих температур і сухого повітря).
До речі, офтальмолог вам також порекомендує і засоби догляду за лінзами , до яких відносяться розчин для лінз і краплі для лінз.

На ринку пропонується величезна різноманітність засобів контактної корекції, які відрізняються:

 • ціною,
 • умовами носіння,
 • основним матеріалом,
 • показниками вмісту вологи
 • киснепроникність.

Як же підходити до вибору?

Якщо Ви багато їздите (відрядження, подорожі), то більш практичними для вас стануть одноденні моделі або лінзи пролонгованого носіння. В умовах високих температур добре підійдуть лінзи з високою Киснепроникність і гідрофільністю.

Які показники визначає фахівець при підборі контактних лінз?

При проведенні діагностики зору, офтальмолог ставить діагноз: короткозорість, далекозорість, астигматизм, або пресбіопія. Потім уточнюються параметри кожного ока, серед яких важливе значення мають:
 • діаметр рогівки
 • діоптрії
 • внутрішньоочний тиск
 • кривизна рогівки
 • Читаючи рецепт на контактні лінзи, корисно розбиратися в абревіатурах:

 • OS - ліве око.
 • OD - праве око.
 • CYL - астигматизм в діоптріях.
 • AXIS - це вісь заломлення променя світла для виправлення астигматизму.
 • Рецепт на окуляри і рецепт на лінзи - чи є відмінності?

  Строго кажучи - це два різних рецепти, які не взаємозамінні.
  За рецептом на окуляри не можна підбирати контактні лінзи. Потрібно окремо ще раз відвідати офтальмолога.

  Різниця між рецептом на м'які контактні лінзи і окуляри.


  Рецепт на МКЛ Рецепт на окуляри
  Фотографія рецепта на контактні лінзи
  Фотографія рецепта на окуляри

  Як читати рецепт на контактні лінзи і окуляри?

  OD (oculus dexter) - праве око
  OS (oculus sinister) - ліве око
  У багатьох випадках ці параметри різні для різних очей.
  Іноді пишуть OU (oculus uterque) , що означає «обидва ока» тобто вони однакові

  Sph (sphere) Сфера - це < b> оптична сила лінзи в діоптріях (D або Д), виражається в негативних або позитивних числових значеннях («+» для далекозорості або «-» для короткозорості).
  Далекозорі - погано бачать поблизу, короткозорі погано бачать в далечінь.
  На блістері і упаковці контактних лінз параметр сфери вказується як PWR (дивіться малюнок нижче)

  Cyl (cylinder) - це оптична сила циліндричних лінз для корекції астигматизму, також може бути зі знаком «+» або «-».
  Параметр циліндра заповнюється тільки при виявленні астигматизму у пацієнта, циліндр компенсує спотворення зображення.
  В основному його записують як «Cyl», «С.», «Цил.» скорочуючи слово «Циліндр»

  Маскот-08.jpg У контактної корекції оптична сила циліндра завжди виготовляється виробником зі знаком «-», тому якщо в рецепті варто значення циліндра зі знаком «+», вам потрібно буде перерахувати це значення.

  Ax (Axis) - Ось нахилу циліндра в градусах від 0 до 180, дозволяє виправити переломлення світлових променів в конкретному меридіані.

  Add (аддідаціі) - різниця в діоптріях між зонами зору вдалину і зблизька, враховується для біфокальних або прогресивних окулярів і контактних лінз при корекції пресбіопії. < br>
  На цьому однакові параметри закінчуються, але варто врахувати, що такий параметр як Сфера (Sph) буде мати різне значення для МКЛ і очок, особливо якщо у Вас великі діоптрії. Це пов'язано з тим що відстань до очей між лінзою очкової і контактної різний. Якщо контактна лінза одягається на око, то окуляри на перенісся, як раз це відстань і буде впливати на різницю в діоптріях Ваших рецептів на окуляри й контактні лінзи.

  У рецепті на окуляри вказують DP (distantio pupillorum) - відстань між центрами зіниць в міліметрах, іноді вказується для кожного ока з теорії відносності (складаємо і отримуємо загальне значення).

  У рецепті на контактні лінзи офтальмолог вказує ще один дуже важливий параметр
  BC - це радіус кривизни рогівки. Цей параметр необхідний для підбору коректного радіуса кривизни контактних лінз. Він вказується на упаковці і блістері контактних лінз. Виробники випускають лінзи з радіусом кривизни: 8.4, 8.5, 8.6, 8.9, 9.0

  Абревіатура Dia - це діаметр лінзи вимірює її ширину в міліметрах, від початку до кінця. Середній розмір контактних лінз між 13.5 і 15 міліметрів.
  Цей параметр рідко використовується в рецептах, тому що, як правило, кожен бренд лінз має тільки одне значення діаметра.

  Читаємо параметри контактної лінзи Читаємо параметри кольорових контактних лінз
  Фотографія торця упаковки сферичної лінзи з підписами для правильного розуміння параметрів.
  Фотографія торця упаковки кольоровий лінзи з підписами для правильного розуміння параметрів.
  Читаємо параметри торічних контактних лінз Читаємо параметри мультифокальної контактної лінзи
  Фотографія торця упаковки торіческіх лінзи з підписами для правильного розуміння параметрів.
  Фотографія торця упаковки мультифокальної лінзи з підписами для правильного розуміння параметрів.

  Чи потрібен візит до офтальмолога при зміні марки або моделі контактних лінз?

  Тут загальної поради немає. Якщо ви перейшли на новий бренд і він вам підійшов, не викликаючи жодних побічних ефектів, то чи варто відвідувати офтальмолога - вирішувати виключно вам. Зазвичай до лікарів ми ходимо, якщо щось пішло не так.
  Але в будь-якому випадку, ми рекомендуємо перед зміною бренду або моделі лінз відвідати офтальмолога.
  Річ у тому, що при переході на інші лінзи виникають відразу ряд моментів адаптації до нових лінз:
  • інша посадка,
  • інший матеріал лінзи,
  • інша ступінь шліфування,
  • інша реальна кислородопроницаемость,
  • інша геометрія країв лінзи.
  Офтальмолог вам може з боку точніше підказати, чому ви отримали дискомфорт від нових лінз і що з цим робити - вам такі лінзи в принципі не підходять або справа в звикання.

  Чи необхідний офтальмолог при виборі кольорових лінз?

  Так, радимо звернутися до офтальмолога.
  Причому незалежно від того, наскільки ви потребуєте корекції зору. Річ у тім, що використання контактних лінз коригує бактеріологічну мікрофлору очей - іншими словами, ви можете не здогадуватися про деякі відхилення у здоров'ї очей, а перехід на кольорові лінзи може спровокувати дискомфорт.
  Хоча частіше покупці кольорових лінз звертають увагу тільки на зовнішній декоративний ефект носіння лінз. Якщо ви раніше носили прозорі лінзи, а переходите на кольорові лінзи, то вам слід знати: у кольорових лінз нижче пропускаємось кисню , обумовлена наявністю фарбувального ферменту. Це не означає, що такі лінзи вам не підійдуть - їх просто слід носити трохи за іншою схемою.

  Як часто звертатися до фахівця після вибору лінз?

  Часто покупці після першого візиту до лікаря і успішного придбання і початку носіння контактних лінз забувають відвідувати офтальмолога - адже все в порядку?

  Всім носіям контактних лінз, а особливо тим, хто думає, що економить, переношування за термінами контактні лінзи - варто запам'ятати, що офтальмолога в обов'язковому порядку слід відвідувати не рідше разу на шість місяців.

  Ця періодичність викликана середньою тривалістю розвитку офтальмологічних захворювань, які під дією розчинів для лінз і зволожуючих крапель повільніше проявляються. Проблему завжди безпечніше і дешевше попередити, ніж лікувати наслідки.
  На додаток до рекомендацій офтальмолога наші фахівці допоможуть вам кваліфікованої консультацією з вибору контактних лінз і супутніх товарів.
  Бажаємо вам здоров'я і відмінного зору!

  Джерела:
  1. Вісник оптометрії, 2010 №5
  2. Е.А. Перфільева. Алгоритм підбору контактних лінз.
  3. М'які контактні лінзи: практичне керівництво для фахівців/Bausch + Lomb

  Топ
  Аналог O2O2
    OXY  
  OXY
  3 шт. - 540 грн.
    Horien Aqua Comfort  
  Horien Aqua Comfort
  360 ml - 250 грн.
  120 ml - 160 грн.