UA RU
Вход/Личный кабинет
 • Вхід
 • Реєстрація

Чи можна носити контактні лінзи під час вагітності

Можно ли носить контактные линзы во время беременности
Новинка
  Precision 1  
Precision 1
30 шт. - 849 грн.
2*30 шт. - 1 647 грн.
3*30 шт. - 2 420 грн.
  Aquamax B12  
Aquamax B12
10 шт. - 265 грн.
2*10 шт. - 500 грн.
Топ
  Biotrue ONEday  
Biotrue ONEday
30 шт. - 810 грн.
2*30 шт. - 1 571 грн.
3*30 шт. - 2 308 грн.
24.02.2021

Переваги контактних лінз під час вагітності

Заборони на носіння контактних лінз під час виношування не існує. Швидше, контактні лінзи будуть приносити майбутнім матусям масу зручностей:

 • Відмінний зір і хороший огляд, особливо на периферії. Згадайте, як зазвичай, буває складно не оступитися, спускаючись по сходах, коли у вас шостий-дев'ятий місяць. Окуляри в цьому випадку скоріше будуть заважати і створювати незручності.

 • Знижується втома очей протягом дня.

 • Предмети навколо не спотворюються.

 • Лінзи не помітні на очах, не тиснуть на перенісся або віскі і не натирають в умовах звичних набряків вагітності. Майбутня матуся дуже чутлива до багатьох незручностей, а окуляри якраз можуть доставляти масу незручностей, відволікаючи на себе увагу.
 • Аргументи проти контактних лінз під час вагітності:

  Серед тих, хто заперечує проти носіння контактних лінз, а також пропонує їх обмежити, є такі контраргументи:

 • При виношуванні у жінок підвищується рівень окремих гормонів, серед яких вагоме місце у прогестерону, який допомагає дозрівання плоду. Його вплив проявляється в утриманні вологи в тілі, коли матусі скаржаться на набряки. Іноді такий набряк буває і в області оболонок органу зору, чому зір може тимчасово трохи погіршуватися і потім відновлюється після пологів. Так, таке явище може відбуватися. Тому навіть буває необхідність міняти контактні лінзи на великі діоптрії. Щоб в таких умовах не відчувати дискомфорту, вибирайте моделі контактних лінз з високою проникністю кисню, наприклад, силікон-гідрогелеві лінзи, а також віддавайте перевагу контактні лінзи з денним коротким періодом носіння, наприклад, одноденні лінзи.

 • Недбале ставлення до гігієни і схильність вагітних до герпесвірусний інфекцій. Що ж, знаходиться носій контактних лінз в цікавому положенні чи ні - гігієна завжди важлива. Стосуватися контактних лінз тільки чистими сухими руками, не використовувати повторно ту ж порцію розчину в контейнері, не порушувати режиму носіння контактних лінз. Але зазвичай у матусь в період виношування, навпаки, відповідальність загострюється, тому носіння контактних лінз цілком допустимо.

 • Знімати чи не знімати контактні лінзи під час пологів. Що тут сказати - окуляри вам доведеться знімати однозначно. Якщо пологи будуть проходити без наркозу, то допустимо залишити лінзи, адже процес моргання і омивання лінз триває. Якщо ж пологи будуть проходити під наркозом, то в цьому випадку контактні лінзи і ні до чого - адже породілля буде спати. Інших протипоказань до використання контактних лінз немає.

 • Через гормональних змін під час вагітності очі можуть стати сухими. Під час вагітності якість, і / або кількість сліз може істотно зметніться. Сухість в очах іноді може викликати відчуття, ніби в око потрапив пісок, очі можуть "горіти", свербіти.
 • Як зробити носіння контактних лінз під час вагітності максимально комфортним?

  Використання очних крапель кілька разів на день може допомогти зменшити дискомфорт через сухість очей. Якщо ви продовжуєте носити контактні лінзи в цей період, переконайтеся, що використовувані вами краплі сумісні з контактними лінзами. Також можливо, що вам може знадобитися невелике коректування потужності діоптрій контактних лінз під час вагітності. Ваш окуліст найкраще допоможе вам в цьому процесі. Але пам'ятайте, що рецепт, швидше за все, доведеться змінити після того, як ви народите дитину, тому майте на увазі, що вам слід запланувати ще один візит після народження дитини. Хоча нові контактні лінзи зазвичай можна використовувати ще пару місяців після пологів - до того, як рогівка повернеться в нормальний стан. Якщо ви помітите зміни зору під час вагітності, вони, ймовірно, будуть незначними. Більшість жінок, помічають, що вони стали трохи більш короткозорі, ніж були до вагітності. Однак вагітність - не найкращий час, щоб купувати нові окуляри. У більшості випадків ці зміни мати тимчасовий характер, і Ваш зір опуститься до Вашого звичайного зору протягом декількох місяців після пологів.

  Чи можна носити кольорові лінзи при вагітності?

  Можна. Жінка в положенні дуже потребує психологічної підтримки та відчутті того, що вона не перестала бути привабливою. Кольорові і відтінків контактні лінзи відмінно в цьому допоможуть. При цьому не варто забувати і про прості правила застосування лінз, які важливі при будь-якому стані:

 • Віддати перевагу тип лінз денного носіння. Спати в контактних лінзах і підлягає носити лінзи, не знімаючи, не рекомендується.

 • Оптимальним варіантом будуть одноденні кольорові лінзи. Це і комфорт і безпеку, а також відсутність зайвих турбот у вигляді догляду за лінзами, розчинів і контейнерів. Для жінки під час вагітності знайдуться важливіші справи, ніж стежити за термінами заміни лінз пролонгованого носіння.

 • Раз на кілька днів потрібно робити на один день перерва, даючи очам відпочити.

 • Завжди обслуговувати лінзи чистими і сухими руками. Небажано використовувати для витирання паперові рушники, щоб ворсинки від папери не потрапили в очі.

 • Використана література:
  1. Кріс О. Імафідон. (1992). Контактні лінзи при вагітності.
  2. Park SB et al. & nbsp; Вплив вагітності на кривизну рогівки, журнал CLAO, октябрь 18 (4), 256-259.


  Топ
  Аналог O2O2
    OXY  
  OXY
  1 шт. - 180 грн.
  3 шт. - 540 грн.
    Morning BIO  
  Morning BIO
  6 шт. - 590 грн.
    O2O2  
  O2O2
  3 шт. - 456 грн.
  6 шт. - 800 грн.
    Clear 58 UV  
  Clear 58 UV
  6 шт. - 570 грн.
  6+2 шт. - 572 грн.