UA RU
Вход/Личный кабинет
 • Вхід
 • Реєстрація

Все що важливо знати про колір очей

Все что важно знать о цвете глаз
  Air Optix Colors  
Air Optix Colors
2 шт. - 824 грн.
  Soflens Natural Colors  
Soflens Natural Colors
2 шт. - 800 грн.
  Adria Festival 2 Tone  
Adria Festival 2 Tone
2 шт. - 540 грн.
26.02.2018

Звідки береться колір наших очей?

Насправді більшість людей з'являються на світ блакитноокими, винятків в цьому випадку трохи. Колір поверхні очей у людини приходить в норму тільки близько шостого місяця життя. Він утворюється шляхом змішування в різних пропорціях трьох основних пігментів жовтого, сірого і коричневого.

Очі кольору бурштину мають багато жовтого пігменту з незначною домішкою коричневого. У блакитних очах міститься мала кількість жовтуватих і коричневих пігментів. Райдужна оболонка очей блакитного кольору з великою домішкою жовтого пігменту утворює зелений колір. Сірий колір очей це невелика кількість жовтого пігменту і повна відсутність коричневого. У карих очах переважає коричневий колір. Обумовленість кольору.

Блакитні очі здаються єдиними найсвітлішими. Але насправді найменше коричневого пігменту в сірому кольорі, тому він найсвітліший. У всьому світі переважаючим кольором очей є коричневий, до цієї категорії відносяться також бурштинові очі. На другому місці люди з блакитним кольором очей, а на третьому з сірими. Зеленоокі люди зустрічаються рідко. Найбільший відсоток людей з блакитними очима живе в Фінляндії і Литві. Дуже багато людей з цим кольором також зустрічається в прибалтійських країнах. У деяких народів присутня тільки один колір очей. Наприклад, люди в Азії, Африці і Південній Америці мають тільки коричневий колір очей, хоча існують і виключення. При цьому такі люди, особливо в Азії, дуже виділяються і є дивиною. Слід зазначити, що часто у людей з невластивим кольором очей спостерігаються проблеми зі здоров'ям, наприклад, порушення слуху. Найбільше число людей з зеленими очима живуть в Ірландії і на півночі Європи. Найчастіше бурштиновим кольором називають очі як світло-коричневого, так і золотисто-коричневого відтінку. Однак цей термін також використовується для опису кольору очей, який важко встановити.

Який найрідкісніший колір очей?

 • Сірі очі
Про сірих очах мало інформації. Однак огляд класифікації кольору очей показує, що цей колір очей дійсно відрізняється від блакитного. Люди в північних країнах, як правило, мають більш світлі очі.
Для порівняння, більш темні очі поширені в більш теплих регіонах з тієї ж причини, по якій у людей в південних країнах більш темна шкіра. У дослідженнях сірий і синій колір очей часто змішують. Наприклад, Американська академія офтальмології (AAO) пояснює, що близько 27% людей в США мають блакитні очі. Вони також включають в себе категорію інші-, яка містить і сірі очі-, що становить 1% від населення.
 • Зелені очі
Згідно з тією ж Американська академія офтальмології, зелені очі - один з найрідкісніших квітів очей. Тільки 2% населення Землі мають зелені очі.
 • Гетерохромія
У людей з гетерохромії два очі різного кольору. Деякі люди народжуються з нею. Це може статися при народженні з синдром Хорнера. Гетерохромія буває у людей рідко.

Який найпоширеніший колір очей?

Колір ваших очей обумовлений пігментацією райдужної оболонки. Усередині райдужки знаходиться коричневий пігмент меланін, який надає колір очей. Кількість меланіну і то, як він розподіляється, визначає ваш конкретний відтінок кольору.

Коричневий - найпоширеніший колір очей в світі.

Навіть у людей з блакитними або зеленими очима є трохи меланіну в очах. У них просто набагато менше меланіну, ніж у людей з карими очима. Райдужна оболонка складається з двох шарів, тому у людей зі світлими очима все ще присутній меланін в задньому шарі, якого не видно. У людей з карими очима меланін присутній в обох шарах райдужної оболонки.

Чому змінюється колір очей у дитини?

Багато дітей народжуються з блакитними очима, але з часом вони змінюють колір. Рівень меланіну в очах збільшується, і вони можуть стати коричневими або потемніти протягом 12 місяців.
Для накопичення пігменту у немовлят потрібен час. До трирічного віку колір очей зазвичай встановлюється назавжди. Часто у більшості дітей це відбувається ще швидше, і їх очі набувають постійного кольору до дев'яти місяців.

Цікаві факти

 • Володарями зелених очей найчастіше бувають рудоволосі. Тільки 1-2% всього населення мають зелені очі.
 • Блакитнооких найчастіше пов'язана зі світлим волоссям, але бувають також люди з блакитними очима і темним волоссям. Унікальними є блакитні очі з коричневим обідком навколо зіниці.
 • Цікаво, що діти карооких батьків можуть успадкувати блакитні очі в залежності від кількості домінуючих ознак. Земляни з блакитними очима більшою мірою чутливі до світла.
 • Деякі люди мають різнокольорові очі, що є наслідком такого дефекту, як гетерохромія, або різнобарвність райдужної оболонки одного або обох очей.
 • Гетерохромія не є дискомфортом і не викликає порушень зору. Вчені прийшли до висновку, що якби наше око був фотокамерою, він мав би 576 мегапікселів, при цьому сам по собі око здатне розрізнити близько 10 мільйонів різних відтінків, що може здатися абсолютно неймовірним.

Якщо у вас виникло бажання змінити свій імідж, спробуйте поміняти колір ваших очей. Тут все просто і широкий вибір. Ви легко можете стати блондинкою, кароокою, зеленоокою. Для цього вибирайте в нашому інтернет-магазині кольорові контактні лінзи .

Використана література:
 1. Онлайн- ресурс: Verywell Health
 2. Відкриті джерела досліджень Американська академія офтальмології (AAO)
 3. Бойд К. (2017). Колір очей: Унікальний, як відбиток пальця.
 4. Яблонски Н.Г. та ін. (2017) Кольори людства: еволюція пігментації людського походження.


  Freshlook One-Day  
Freshlook One-Day
10 шт. - 540 грн.
2*10 шт. - 1 048 грн.
Топ
  Fusion Color  
Fusion Color
2 шт. - 750 грн.
  Adria 2 Tone  
Adria 2 Tone
2 шт. - 540 грн.
  Silicos  
Silicos
2 шт. - 580 грн.