UA RU
Вход/Личный кабинет
 • Вхід
 • Реєстрація

Що вибрати: окуляри чи контактні лінзи

Что выбрать: очки или контактные линзы
  1-Day Acuvue Tru Eye  
1-Day Acuvue Tru Eye
30 шт. - 1 127 грн.
  CliC Executive Black  
CliC Executive Black
1 шт. - 2 800 грн.
  Пенсне Seebet Smart  
Пенсне Seebet Smart (Немає в наявності)
24.09.2020
Проблеми із зором - одні з головних захворювань сучасного суспільства. Якщо раніше будь-які відхилення такого плану легко можна було виправити окулярами, то сьогодні людству доступна більш комфортна альтернатива - м'які контактні лінзи. Якщо ви не знаєте, що вибрати - окуляри чи лінзи, рекомендуємо ознайомитися зі статтею, щоб визначити переваги і недоліки кожного методу.

Окуляри або лінзи: плюси і мінуси

Варіант корекції зору підбирається як індивідуально, так і за рекомендаціями лікаря. Перш ніж індивідуально купувати оптику, обов'язково проконсультуйтеся з офтальмологом і отримаєте рецепт строго за своїми показниками.

Окуляри: за чи проти

Окуляри - це найпростіше рішення для виправлення існуючих недоліків. Оптику такого плану можна вибрати в будь-якій ціновій категорії, тому вона доступна кожному покупцеві.
Головні плюси очок:
 • Тривала служба, нема потреби міняти засіб корекції щомісяця.
 • Різноманітність цінових категорій.
 • Просте використання.
 • Стандартний догляд, для якого достатньо мати при собі серветку і футляр.
 • Можливість підібрати модель, яка приховає недоліки, підкреслить макіяж і інші переваги зовнішності.

Попри представлені гідності, окуляри мають і ряд недоліків, які суттєво впливають на комфорт і зручність носія.
Мінуси представленого методу:
 • Довга носка без постійної корекції у лікаря може привести до падіння тонусу окорухових м'язів, виникнення і поглиблення короткозорості.
 • В окулярах складно займатися звичною фізичною активністю: танцювати, грати в футбол, відвідувати тренування в тренажерному залі і т.д.
 • При зміні температур скляні лінзи запотівають, що викликає масу незручностей.
 • У дитячому віці окуляри виділяють дитини з-поміж інших дітей, через що можуть розвинутися комплекси, невпевненість в собі.
 • Влітку важко поєднувати носіння коректує і сонцезахисної оптики.
Під час вибору не варто ігнорувати недоліки представленого методу. Об'єктивно оціните спосіб життя, щоб надалі не стикатися з незручностями.

Контактні лінзи: плюси і мінуси

Сьогодні на ринку представлено розмаїття м'яких контактних лінз, що дає можливість підібрати максимально комфортну альтернативу. Переваги МКЛ:

 • Немає обмеження поля зору, тому ви завжди зможете бачити чітко.
 • Непомітні під час шкарпетки. При необхідності ви зможете підібрати кольорові лінзи, які здатні тільки підкреслити природний відтінок очей.
 • Імовірність ушкодження лінз при дотриманні правил експлуатації - мінімальна.
 • М'які контактні лінзи - компактні, їх легко можна возити з собою у відрядження, брати на заняття.
 • Лінзи не спадають під час будь-яких активностей і спорту.
 • Залежно від категорії і режиму носіння використовувати МКЛ можна до одного місяця, знімаючи тільки на ніч.
Представлені гідності м'яких коригувальних засобів багато в чому спрощують життя сучасної людини. Завдяки цьому лінзи сьогодні вибирають все більше користувачів.

Недоліки контактних лінз:

 • Оптика такого формату вимагає регулярних фінансових вкладень, так як лінзи потрібно постійно міняти - з періодичністю від декількох днів до місяця.
 • Використовувати МКЛ при простудних і алергічних захворюваннях - заборонено.
 • При неакуратному надяганні лінза може розірватися або пошкодитися.
 • Неправильний догляд, порушений режим носіння і заміни можуть спровокувати серйозні ускладнення, неприємні наслідки у вигляді алергічних реакцій, виразок, подразнень.
 • Техніка надягання коректує м'якою оптики - порівняно складна для новачків. Знадобиться кілька днів, щоб звикнути до надягання.
Вибір кожного виду продукції в будь-якому випадку рекомендується здійснювати строго за рецептом і після детального обстеження у лікаря-офтальмолога.

Контактні лінзи або окуляри: що краще для очей сучасної людини

Обидва методи мають ряд переваг і недоліків, тому в кожній ситуації підбір необхідно виконувати індивідуально. Одна з головних особливостей використання товарів такого плану - можливість чергувати кожен метод. Якщо ви виходите виключно з позиції комфорту, то розгляньте варіант з м'якими контактними лінзами. З ними вам не доведеться обмежувати себе в звичних активностях. До того ж ви зможете одночасно носити їх з сонцезахисної оптики.

Правильно підібрані окуляри можуть виконувати відразу дві функції: коригувальна, іміджева. Різноманітність форм і кольорів оправ розширюють вибір, що дає можливість підібрати стильну і практичну оптику.

Вибираючи між лінзами і окулярами, що краще купити, оціните також наступні фактори: вартість оптики, спосіб життя, звички.

Базові рекомендації, які не варто ігнорувати покупцям

 1. Перед придбанням м'яких лінз зверніть увагу на матеріал підстави. Гідрогелеві лінзи дуже м'які на дотик, тому можуть бути проблеми з одяганням. Якщо у вас виникають труднощі з процесом, зупиніться на силікон-гідрогелевими продукції. Різноманітність відтінків дає можливість підкреслити або повністю видозмінити природний колір очей.
 2. Перед покупкою також оціните особливості своєї професії. Лікарям, лаборантам, мікробіологам, інженером часто комфортніше працювати безпосередньо в лінзах. Проходьте повноцінне обстеження у офтальмолога, щоб отримати індивідуальний рецепт з чітким зазначенням таких характеристик, як: радіус кривизни, діаметр лінзи. З звичними очками - та ж ситуація. Проконсультуйтеся з лікарем, вказавши ваші переваги. Тільки фахівець може порекомендувати відповідну оптику, виробника.
 3. Купуйте товар відомих брендів з наявністю сертифіката якості або співпрацюйте з офіційними представниками торговельної марки. При виборі певної ТМ оптики в комплекті рекомендується також брати контейнер, розчин, засоби по дезінфекції.


Топ
  Air Optix Night & Day Aqua  
Air Optix Night & Day Aqua
3 шт. - 828 грн.
Топ
  Air Optix plus HydraGlyde  
Air Optix plus HydraGlyde
3 шт. - 630 грн.
Топ
  Biofinity  
Biofinity
3 шт. - 630 грн.
  Morning BIO  
Morning BIO
6 шт. - 650 грн.