UA RU
Вход/Личный кабинет
  • Вхід
  • Реєстрація

Які питання варто поставити офтальмологу, якщо ви носите контактні лінзи

Какие вопросы стоит задать офтальмологу, если вы носите контактные линзы
  Respiro  
Respiro
3 шт. - 450 грн.
  Ultra  
Ultra
3 шт. - 888 грн.
  Neo Plus  
Neo Plus
360 ml + контейнер - 199 грн.
15.12.2021
Контактні лінзи є оптикою, що коригує, тому підбирати її повинен лікар. Він проведе необхідну перевірку зору, встановить діагноз та підбере оптимальну модель КЛ.

Навіщо йти на прийом до офтальмолога?

Сьогодні на ринку існує величезна різноманітність контактної оптики, тому самостійно впоратися з вибором неможливо. Вона відрізняється за:
  • оптичній силі;
  • розміру;
  • дизайну – сферичні та асферичні, мультифокальні, торичні;
  • матеріалу – гідрогелеві, силікон-гідрогелеві, водоградієнтні;
  • призначення – для корекції міопії, гіперметропії, пресбіопії, астигматизму, косметичні;
  • терміни заміни – щоденні, тижневі, місячні, квартальні, піврічні тощо;
  • термінів носіння – денного, пролонгованого, безперервного, гнучкого.
Одного визначення гостроти зору недостатньо. Офтальмолог визначає також радіус кривизни рогівки, її чутливість, особливості мікроциркуляції та стан очного дна, внутрішньоочного тиску.
Таким чином, офтальмолог виявляє наявність показань та протипоказань. Правильно підібрані лінзи не здатні нашкодити здоров'ю очей та повністю безпечні, за умови дотримання рекомендацій спеціаліста.

Як часто це потрібно робити?

Людям, у яких виявлено порушення рефракції, необхідно не менше 1-2 разів на рік відвідувати офтальмолога. Носії контактної оптики можуть робити це навіть частіше, щоби вчасно помітити зміни зору та скоригувати його новими лінзами.
Дуже часто причиною відмови від носіння контактних лінз є дискомфорт, зумовлений порушенням рекомендацій лікаря, зневагою догляду за ними або неправильним підбором. Якщо лінзи заважають, викликають почервоніння чи подразнення очей, то на консультації лікар допоможе підібрати оптимальну модель.
29.jpg

Які питання варто поставити офтальмолога?

Фахівцю треба розповісти про спосіб життя, трудову діяльність, заняття та дозвілля. Вся ця інформація впливає вибір контактних лінз. Так, наприклад, для тих, хто змушений використовувати лінзи протягом усього дня і навіть уночі, слід поцікавитися режимом носіння вибраних фахівцем виробів.
Правильно буде поставити питання про матеріал КЛ, їх переваги, недоліки. Так, наприклад, «дихаючі» матеріали (з високим показником кисневопроникності) необхідні, якщо лінзи носять цілодобово або сплять у них.
Матеріали з високим вмістом води підходять офісним працівникам, які довго перебувають у приміщеннях з кондиціонованим повітрям, або тим, хто тривалий час проводить на відкритій території. Ці фактори призводять до пересихання слизової оболонки і вимагають підвищеної вологості лінзи.
Якщо людина веде активний спосіб життя, займається спортом або екстремально проводить свій відпочинок, то варто запитати лікаря, чи підійдуть ці лінзи для нього або доведеться додатково купувати спеціальні моделі.
Варто поцікавитись і графіком заміни виробів. Якщо споживач працює вахтовим методом, буває у тривалих відрядженнях, не має можливості дотримуватись правил носіння, гігієнічних вимог, то йому підійдуть лінзи планової або традиційної заміни, а також гнучкого та пролонгованого чи безперервного носіння. Відповідь на те, який режим найбільше підійде, дасть лише фахівець.
Лікар може порекомендувати новачкові одноденні лінзи, щоб прискорити адаптацію та дати час звикнути до догляду за ними. Але не зайвим буде поставити питання про ціну різних моделей від різних виробників. Чи є у виробу переваги, які переважать значні матеріальні витрати, чи можна підібрати інший тип контактної оптики?
У процесі експлуатації лінз можуть виникнути різні питання. Не варто намагатися знайти відповідь на них самостійно. Офтальмолог, підкріплений спеціальними знаннями та досвідом роботи, надасть кваліфіковану допомогу.
Тому краще мати особистого лікаря, який спостерігає пацієнта довгі роки і знає його індивідуальні особливості, анамнез. Щоб розмова вийшла конструктивною, корисною, слід заздалегідь скласти перелік питань, які варто поставити фахівцю.

Новинка
  Schalcon Uneversale  
Schalcon Uneversale
360 ml - 250 грн.
  Perfalit 1.50 HC Supersin  
Perfalit 1.50 HC Supersin (Немає в наявності)