Карнавальні лінзи: де вони є доречними?
Контактні лінзи все ширше поширюються у повсякденному житті. Сьогодні вони мають не лише медичне значення. Випускають косметичні та карнавальні лінзи. Чим вони відрізняються від коригувальних КЛ і де їх носити, варто розібратися докладніше.
Що таке карнавальні лінзи та як вони виглядають?
Карнавальні лінзи – це спеціальні контактні вироби, що мають тонування, іноді непрозоре, та яскравий неприродний колір, різні малюнки, знаки. Деякі світяться у темряві або змінюють колір у світлі стробоскопів.Як правило, вони не мають оптичної сили та непридатні для корекції аномалій рефракції. Лінзи з діоптріями виготовляються за спеціальним замовленням і коштують набагато дорожче за звичайні терапевтичні моделі.
Де вони є доречними?
Карнавальні лінзи використовують:- під час зйомок фільмів, музичних кліпів;
- для створення певного образу на костюмованих балах, косплеях та інших розважальних заходах;
- вони завершують образ на тематичних вечірках, концертах;
- їх використовують для фотосесій тощо.
Де недоречні яскраві та «крейзі» лінзи, так це:
- у навчальних закладах;
- в офісах та на робочих місцях;
- там, де важлива гострота зору та швидкість реакції.
Чому їх не варто носити у повсякденному житті?
Карнавальні лінзи виготовляють із гідрогелів. Вони легко піддаються фарбуванню, нанесенню принтів, дзеркального покриття. Але гідрогель погано пропускає кисень і вироби з такого матеріалу не рекомендується носити більше 4 годин на день. А деякі види із щільним малюнком або густим пігментом – не більше 1,5 год на добу.Крім того, малюнок спотворює видимість, обмежує огляд. У побуті складно орієнтуватися у таких виробах. Така «краса» при регулярному носінні може викликати травми та захворювання очей:
- кон'юнктивіт;
- кератит;
- блефарит;
- алергічні реакції;
- астенію;
- гіпоксію тканин очей та ін.