UA RU
Вход/Личный кабинет
  • Вхід
  • Реєстрація

Контактні лінзи для водіння автомобіля у темний час доби

Контактные линзы для вождения автомобиля в темное время суток
  ClearLux OneDay Aspheric  
ClearLux OneDay Aspheric
30 шт. - 750 грн.
  Biomedics 55 Evolution  
Biomedics 55 Evolution
6 шт. - 750 грн.
  Fusion NEW  
Fusion NEW (Немає в наявності)
15.12.2021
Гострота зору – важливий фактор безпеки як водія транспортного засобу, так і всіх учасників дорожнього руху. Сьогодні порушення рефракції не є перешкодою для керування автомобілем. Якісна оптика, що коригує, дозволяє нормалізувати гостроту зору. Але контактні лінзи мають переваги, порівняно з окулярами.

Які контактні лінзи бувають?

Сучасна промисловість виготовляє великий асортимент контактних лінз. Підібрати з цього різноманіття модель, яка забезпечить високу гостроту зору, безпеку і комфорт, допоможе лікар-офтальмолог. Для водія потрібно підбирати КЛ з урахуванням таких вимог:
Рівень вмісту вологи – в салоні авто часто працює кондиціонер або пічка, які сушать повітря і слизові. Лінзи зі зниженою кількістю води у своїй структурі викликатимуть дискомфорт та подразнення ока.
Кисневопроникність - водії, особливо далекобійники, змушені багато часу проводити за кермом, що не дозволяє міняти лінзи часто. КЛ тривалої заміни та пролонгованого носіння мають високий показник кисневопроникності, що робить їх носіння комфортним та безпечним. Навіть за цілодобового носіння ризик гіпоксії очей мінімальний.
Захист від УФ - водій піддається впливу ультрафіолетового випромінювання, що негативно впливає на здоров'я очей. Темні окуляри спотворюють кольори, а КЛ із вбудованим світлофільтром дозволяють захистити очі від УФ та зберегти коліросприйняття.
Крім того, потрібно визначити, у який час доби водій більше часу перебуває за кермом. Від результату залежить, який режим є кращим. Для тих, хто багато їздить у нічний час доби, випускають спеціальні моделі окулярів, але що робити тим, хто віддає перевагу КЛ?

У чому їхня різниця?

Багато компаній, що спеціалізуються на випуску коректуючої контактної оптики, розробили спеціальні технології обробки та покриття контактних лінз, що підвищують безпеку та комфорт поїздки за кермом. Насамперед необхідно звернути увагу на відмінності у:
Оптичній силі слід прагнути до досягнення 100% зору. Лікар допоможе вибрати лінзи із відповідними діоптріями.
Дизайн поверхні - асферичні лінзи не спотворюють розміри і форму предметів, ідеально повторюють геометрію рогівки, що попереджає зісковзування навіть при різких рухах очей.
Наявність світлофільтра – відображення від дорожнього покриття, лобового скла, панелі управління збільшує світловий потік та навантаження на очі. Тоновані окуляри не завжди зручні при водінні. Вбудований фільтр УФ-випромінювання позбавляє не тільки негативного впливу сонячних променів, але й від відблисків, відбитого світла.
Режим носіння та заміни – при тривалих поїздках за кермом складно дотримуватися правил догляду за лінзами. Якщо зір дозволяє, то варто вибрати КЛ пролонгованого носіння та тривалої заміни, в яких можна перебувати вдень та вночі.
Правильно підібрана контактна оптика дозволяє:
добре бачити в будь-яких умовах і за різного рівня освітленості;
уникати негативного впливу УФ та інтенсивного потоку відбитого світла;
комфортно почуватися при різній вологості повітря;
уникнути спотворень, розлучень, ореолів від предметів, особливо у нічний час;
виключити обмеження області зору, покращити бічний огляд;
не боятися зісковзування та усунення лінзи при різкому гальмуванні, інтенсивному русі голови, очей.
Відмінна видимість у будь-який час доби - важлива вимога при підборі оптики, що коректує.

Які контактні лінзи підійдуть для керування автомобілем у темний час доби?

Спеціальних КЛ для поїздок за кермом у нічний та вечірній час не існує. Але офтальмолог допоможе підібрати лінзи, які допоможуть безпечно водити у темряві та у сутінках. Крім перерахованих вище параметрів, варто звернути увагу на HD-лінзи. Це МКЛ підвищеної чіткості зору (High Definition). Вони мають підвищену м'якість, еластичність, що підвищує комфорт носіння і попереджає компресію тканин ока.
Силікон-гідрогелевий матеріал має високий показник кисневопроникності та підвищену біосумісність із тканинами очей. Такі лінзи попереджають спотворення предметів за нормальної та зниженої освітленості. Тому моделі HD-лінз рекомендують для керування автотранспортом, у тому числі в темний час доби.

  ClearLux Premium  
ClearLux Premium
3 шт. - 375 грн.
  Queen's i-fresh yal  
Queen's i-fresh yal
20 ml - 230 грн.