UA RU
Вход/Личный кабинет
  • Вхід
  • Реєстрація

Контактні лінзи та коронавірус

Контактные линзы и коронавирус
  Aquamax B12  
Aquamax B12
10 шт. - 265 грн.
  Dailies Aqua Comfort Plus  
Dailies Aqua Comfort Plus
30 шт. - 600 грн.
90 шт. - 1 620 грн.
  Biomedics 55 Evolution  
Biomedics 55 Evolution
6 шт. - 750 грн.
18.11.2021

Пандемія коронавірусу торкнулася багатьох сторін повсякденного життя, у тому числі контактну корекцію зору. Сьогодні безліч користувачів контактних лінз цікавить, чи є зв'язок між ними та COVID-19. Інформація про це практично відсутня, вивчення проблеми не проводилося.

Що таке коронавірус?

COVID19.jpg

Коронавіруси – це сімейство РНК-вірусів, яке включає 43 види інфекційних агентів, що вражають ссавців і птахів. Свою назву збудник отримав завдяки характерному виду віріона під електронним мікроскопом. Він має виступи на поверхні оболонки, що нагадують корону. Повна назва патогену, що спричинив пандемію COVID-19 – SARS-CoV-2.

Коронавірус, як правило, протікає у досить легкій формі безсимптомно або з проявами респіраторних захворювань. Тяжку респіраторну інфекцію, ускладнену атипово пневмонією, що протікає, можна спостерігати у людей з низьким імунітетом і хронічними патологіями.

Зазвичай представники сімейства викликають ГРВІ, але до нього належать види, які зумовлюють важку атипову пневмонію та дихальну недостатність. Потрапляючи в організм, вірус проникає в клітину, приєднується до певних рецепторів (білків) та за допомогою внутрішньої мембрани утворює бульбашки, оболонка яких зливається з оболонкою клітини.

Клітина сприймає агента як частину своєї структури і її рибосоми починають збирати РНК вірусу зі своїх білків. Віруси швидко мутують. Виявлено близько 198 мутацій.

Як він переноситься?

Так як коронавірус - це респіраторний патоген, то він передається повітряно-краплинним шляхом - від зараженої людини до здорової при тісному контакті (в радіусі до 1 м). Вірус міститься в краплях біологічних рідин - слині та назального слизу, що утворюються при чханні, кашлі, співі, розмові, диханні.

Він може передаватися і контактним шляхом при перенесенні брудними руками із зараженої поверхні на слизову оболонку очей та носа. Поза організмом вірус зберігає свою життєздатність від кількох годин до кількох днів.

Коронавірус різні люди переносять по-різному. В одних він протікає як ГРВІ, проходить без специфічного лікування. В інших він ускладнюється пневмонією та порушенням функції дихання. Особливо тяжкі наслідки відзначаються у людей з хронічними системними захворюваннями серця, легенів та ін.

Оскільки симптоми захворювання включають кон'юнктивіт, то фахівці рекомендують дотримуватись певних правил при носінні контактних лінз. Сьогодні тривають дослідження коронавірусу та його мутацій, досліджуються різні шляхи зараження та виявляються найбільш трансмісивні штами.

Чи захищають контактні лінзи від коронавірусу?

COVID19 и КЛ2.jpg

Фахівці вважають, що окуляри захищають від коронавірусу, оскільки є механічною перепоною на шляху інфікованих краплинок слини та мокротиння. З ними вірус потрапляє на слизові очі, в слізні ходи і проникає в нижні носові ходи. При правильній дезінфекції, у поєднанні з маскою, окуляри захищають від коронавірусу.

А ось лінзи для очей не гарантують інфікування. Вони захищають частину рогівки, але при цьому вірус може вільно проникати крізь слизову оболонку, слізні протоки, склеру. Дослідники BCLA (Британської Асоціації спеціалістів з контактної корекції) опублікували в ЗМІ результати своїх досліджень щодо коронавірусу та контактної оптики. Вони відповіли на такі питання: чи

  • захищають лінзи від вірусу;

  • чи є зв'язок між вірусом та контактною оптикою;

  • чи підвищує використання КЛ ризик зараження коронавірусом.

Вчені не виявили жодного зв'язку між КЛ та коронавірусом, але вони наполягають на дотриманні всіх правил користування контактною оптикою.

Чи впливає знімання та надягання контактних лінз на ризик зараження?

Так як ризик інфікування, не тільки коронавірусом, підвищується при маніпуляціях з лінзами брудними руками, то фахівці наполягають на дотриманні основних правил:

  1. Ретельно мити руки перед зніманням та надяганням лінз. Будь-яке мило (рідке, шматкове) знищує коронавірус, оскільки воно руйнує ліпідну оболонку віріона. Намилювати руки потрібно щонайменше 20 секунд і змивати піну теплою водою. Сушити серветкою або рушником, що не залишає на руках волокон.

  2. Не торкатися очей і носа брудними руками;

  3. МКЛ щоденного носіння потрібно викидати наприкінці дня, а лінзи традиційної заміни потрібно очищати та дезінфікувати за допомогою універсальних розчинів. До їх складу входять антибактеріальні засоби.

Одним словом, дотримання гігієнічних норм та правил застосування контактних лінз допоможе захистити організм від коронавірусу. Офтальмологи та інфекціоністи рекомендують відмовитися від носіння контактних лінз при появі симптомів захворювання. Ці ж рекомендації вони дають і за ГРВІ, грипу, застуди.
Топ
  Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe  
Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe
30 шт. - 1 023 грн.
  Air Optix for Astigmatism  
Air Optix for Astigmatism
3 шт. - 873 грн.