UA RU
Вход/Личный кабинет
 • Вхід
 • Реєстрація

Чому випадають контактні лінзи

Почему выпадают контактные линзы
Топ
  Air Optix Night & Day Aqua  
Air Optix Night & Day Aqua
3 шт. - 828 грн.
Топ
  Biofinity  
Biofinity
3 шт. - 630 грн.
Передзамовлення!
  Acuvue Oasys 1-Day for Astigmatism  
Acuvue Oasys 1-Day for Astigmatism
30 шт. - 1 150 грн.
24.09.2020

Випадання контактних лінз - рідкісне явище, якщо оптика правильно підібрана і відкоригована. Якщо ви самі займаєтеся вибором і покупкою лінз, є ймовірність зіткнутися з такою неприємною проблемою, як випадання і втрата лінз. Давайте розберемося, як впоратися з цими труднощами, і які робити рішення при подібних випадках.

Чому випадають контактні лінзи: часті причини

Така ситуація може спостерігатися через наступних моментів:

 • Неправильний вибір оптичних виробів або підбір без консультації і обстеження лікаря-офтальмолога. Хибна думка, що для покупки оптики потрібно лише знати діоптрії.

 • Маленький радіус кривизни. Така особливість характерна плоским лінз з високою рухливістю.

 • Надмірний діаметр оптики. Через представленої особливості контактна лінза здатна сповзти або згорнутися під століттям.

На фіксацію засобів індивідуального корекції також впливають і сторонні чинники. Чому може випасти лінза, якщо вона правильно підібрана разом з лікарем:

 • Сильний удар, наприклад, при заняттях спортом або під час активного відпочинку.

 • Пересихання рогівки в процесі застосування, що знижує фіксують властивості.

 • Достаток вологи, потрапляння води безпосередньо на око.

 • Заводський брак.

Якщо ви постійно працюєте за комп'ютером, то рекомендується регулярно зволожувати очі, щоб запобігти висиханню рогівки. Для цього скористайтеся краплями, які будуть повноцінно змащувати оболонку контактних лінз. Наносити їх можна на очі як з лінзами, так і без. Уважно ознайомтеся з інструкцією перед експлуатацією.

Також бажано виймати коригувальну оптику перед походом в душ, сауну або басейн. Щоб запобігти придбанню неякісних товарів, купуйте варіанти виключно відомих брендів. Найчастіше такі виробники в комплекті пропонують Догляду кошти.

Перед вибором і покупкою обов'язково зверніться до офтальмолога. Тільки після індивідуального огляду та зняття замірів можна вибрати відповідні коригувальні вироби, які надійно будуть триматися на рогівці. Ви можете звернутися до свого лікаря або ж до фахівця безпосередньо в магазині за консультацією і терміновим оглядом.

Чому лінза не прилипає до ока: рішення поширених проблем

З представленої ситуацією стикаються багато носіїв м'якою оптики. Пояснити таку особливість можна рядом причин:

 • Занадто м'який і гладкий матеріал підстави.

«Поведінка» оптики залежить від матеріалу, з якого виготовлена лінза. Гідрогелеві коригувальні вироби - містять багато вологи, тому по відчуттях вони дуже м'які. При спробі надягання така лінза може вивертатися, зісковзувати. Щоб навчитися правильно поводитися з ними, необхідна вправність. Початківцям користувачам і дітям рекомендується купувати силікон-гідрогелеві продукти. Вони щільніше і «слухняним» в зверненні.

 • Порушена техніка.

Під час надягання у людини часто спрацьовує захисний рефлекс моргання. Таким чином лінза не встигає стикнутися з підставою, що не дає їй зафіксуватися на рогівці. Уникнути цього можна, притримуючи верхню повіку, коли ви одягаєте лінзу.

 • Неправильно підібрана оптика.

Часто така проблема характерна коригуючих виробам, які підбираються самостійно і без огляду офтальмолога. Лікар після консультації обов'язково повинен скласти рецепт, в якому вказані базові параметри оптики: кривизна і діаметр.

 • Недотримання експлуатаційних умов.

М'яку контактну оптику потрібно зберігати виключно в спеціальному розчині і контейнері. Чи не промивайте ємність під проточною водою, використовуйте тільки правильну рідина. Щільно закривайте контейнер, щоб домогтися характерною герметичності.

Не забувайте дотримуватися стандартних правил поводження з оптикою такого плану. Перед надяганням важливо ретельно вимити і висушити руки Безворсовий рушником. Щодня міняйте розчин, очищайте і дезінфікують ємність для зберігання коригувальних засобів. Залишайте її висихати природним шляхом. Таким шляхом ви приберете залишок вологи, уникнете поширення бактерій і мікроорганізмів. Не забувайте очищати не тільки ємність, а й верхні кришки. Після занурення лінзи герметично закривайте блок.

Що робити, якщо випала лінза: покрокова інструкція

 1. Якщо контактна лінза випала на підлогу, то не поспішайте піднімати її руками. Скористайтеся для цього аркушем паперу. В іншому випадку під тиском краю можуть розірватися. Покладіть виріб на долоню і нанесіть кілька крапель розчину на обидві сторони. Пучкою виконайте механічну очистку. Покладіть лінзи в контейнер з окремими ємностями, наповнений свіжим розчином, на наступні 8 годин.
 2. Вранці ще раз перегляньте лінзу на наявність механічних пошкоджень, подряпин. Для цього візьміть пінцет і піднесіть оптику на світло. При відсутності ушкоджень можна надягати коригувальні вироби. Якщо ви відчуєте дискомфорт, тертя або характерне печіння, зніміть лінзу і відкладіть її. Швидше за все, вона пошкоджена і доведеться придбати новий комплект.
 3. Якщо ви стали помічати, що контактні лінзи часто випадають або «не сідають», то носите з собою запасні разом з контейнером. Так ви зможете підготуватися до можливих непередбачених ситуацій.
 4. Відсутність прилипання - поширена проблема, яку досить легко усунути. Якщо вся складність в техніці, то вже через тиждень ви звикнете і зможете самостійно надягати і знімати коригуючі засоби. Якщо у вироби відсутні відхилення за всіма параметрами, то необхідно перевірити оптику на наявність шлюбу. Щоб не зіткнутися з такою ситуацією, купуйте продукцію тільки у перевірених постачальників і відомих брендів. Важливо, щоб до товарів додавався сертифікат якості та відповідності всім вимогам.


Новинка
  Precision 1  
Precision 1
30 шт. - 849 грн.
Топ
  Dailies Total 1  
Dailies Total 1
30 шт. - 1 080 грн.
90 шт. - 2 970 грн.
  Aquamax B12  
Aquamax B12
10 шт. - 265 грн.
Топ
  Biotrue ONEday  
Biotrue ONEday
30 шт. - 810 грн.